Anmäl dig till den viktigaste dagen i höst för din krets!

KretsradVälkommen på kretsråd den 17 nov kl 13-17! Det blir en inspirationsdag där vi talar krets och framtid, hur vi planerar för kommunikation med appar, webb och sociala medier. Vi berättar om nya vägar för att möta dagens natur- och miljöintresserade yngre.

Är du nöjd med föreningens policy på olika områden? Nästa år är det riksstämma och före den 31/1 kan du lämna in motioner till stämman. På kretsrådet har du tillfälle att diskutera vad som är viktigt.

Anmäl dig NU! Jag vill träffa så många som möjligt! Hälsar Tomas Björnsson, ordförande för kretsrådet.

För mer info & anmälan: Magnus Billqvist.

Dela

Kommentera

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.