Presentation av riks ordförandekandidater

Nu kan du som är medlem i Naturskyddsföreningen läsa om de olika riksordförandekandidaterna i föreningens forum Naturkontakt. Johanna Sandahl och Karin Åström, vilka båda nominerats och kandiderar till posten som ordförande i Naturskyddsföreningens riksstyrelse, presenterar sig själva genom att besvara fem frågor. Ställ gärna fler frågor till kandidaterna i Naturkontakt och kontakta gärna valberedningen med tankar och åsikter.

På måndag 10/3 kl. 18.00 på vårt kansli i Lund kan du som vill träffa och ställa frågor till Johanna Sandahl.

Dela

Kommentera

One thought on “Presentation av riks ordförandekandidater

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.